Reklama

Alkohol i prędkość przyczyną zatrzymania uprawnień

03/07/2015 07:43

Jak się dzisiaj okazało, przyczyną wczorajszej kolizji opla z lawetą nie było tylko nieuwaga kierującej oplem kobiety, a informacja o braku promili we krwi kobiety nie była zgodna z prawdą. Kierująca oplem była nietrzeźwa. Policjanci zatrzymali oprócz tego jeszcze dwóch nietrzeźwych kierujących i jednego "rajdowca".

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca oplem, jadąc ulicą Wojska Polskiego w kierunku Ostrołęki, dojeżdżając do skrzyżowania o ruchu okrężnym z ul. Meblową, prawdopodobnie nie dostosowała prędkości do warunków i sytuacji na drodze i najechała na tył mercedesa z lawetą. Jak się okazało, kierująca była nietrzeźwa, a badanie wyklazało u niej blisko 2,1 promila alkoholu. Kobiecie zostało zatrzymane prawo jazdy, a sprawa trafi do sądu - relacjonuje mł. asp. Ewelina Szlesińska, oficer prasowy łomżyńskiej KMP.

Również wczoraj, o 18.25 policjanci zatrzymali kierującego skuterem, który miał w swoim organizmie 2,8 promila alkoholu. W tym przypadku jednak 24-letni mężczyzna nie stracił prawa jazdy, bo nie jest ono wymagane do kierowania skuterem.

Reklama

Kolejny przypadek miał miejsce już po północy, około godziny 2.00. W Piątnicy policjaci zatrzymali kierującego oplem, u którego badanie na zawartość alkoholu wykazało około 2,3 promila. Wszystkimi przypadkami jazdy po alkoholu zajmie się sąd.

Wczoraj, późnym wieczorem, policjanci natrafili również na mężczyznę, który urządził sobie na ul. Wojska Polskiego tor wyścigowy. Kierowca, po godz. 23.00, jechał ulicą Wojska Polskiego z prędkością 131 km/h. Nawet o tej porze, kiedy w terenie zabudowanym maksymalna prędkość jest podwyższona do 60 km/h, mężczyzna mocno przesadził. 28-latek, który kierował oplem, stracił prawo jazdy i ukarany został mandatem karnym.

Reklama

- Przed nadchodzącym weekendem apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze. Wiadomo, że prognozy pogody przewidują upalne dni i zapewne ruch pojazdów przez Łomżę w kierunku jezior mazurskim będzie zwiększony. Policjanci będą intensyfikować swoje działania. Można spodziewać się częstych kontroli stanu trzeźwości kierujących, a jeśli pojawią się problemy z przepustowością głównie skrzyżowania w Piątnicy, policjanci będą ręcznie kierowali ruchem, by ułatwić przejazd - tłumaczy Szlesińska.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości