Reklama

Alkoholu będzie więcej. Wojewoda zaakceptował uchwałę.

02/05/2011 14:23

Więcej sklepów z alkoholem będzie mogło powstać w Łomży już za dwa tygodnie. Wojewoda podlaski Maciej Żywno opublikował uchwałę łomżyńskiej Rady Miasta w Dzienniku Urzędowym woj. podlaskiego. Radni, podejmując taką decyzję, nie złamali prawa- uznał wojewoda.

Do wojewody podlaskiego skarga na uchwałę łomżyńskich rajców wpłyneła dzień po sesji Rady Miasta, na której uchwała została podjęta. Skarżący udowadniali, że uchwała narusza postanowienia przyjętego przez radę Łomżyńskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, który zakłada ograniczanie dostępności alkoholu.

Prawnicy wojewody przyglądali się łomżyńskiej uchwale przez kilka tygodni. Ostatecznie zdecydowali jednak, że zapis jest zgodny z prawem.

Uchwała ostała  opublikowana w Dzienniku Urzędowym, prowadzonym w formie elektronicznej (http://edziennik.bialystok.uw.gov.pl/ActDetails.aspx?ID=10328). W życie wejdzie za dwa tygodnie. Wtedy liczba punktów sprzedaży alkoholu przeznaczonego do spożycia poza miejscem sprzedaży będzie mogła wzrosnąć z 25 do 50.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości