Reklama

Amatorzy złomu wpadli po dwóch tygodniach

07/08/2015 09:30

Łomżyńscy kryminalni zatrzymali 65-letnią kobietę i 69-letniego mężczyznę podejrzanych o to, że przez blisko dwa tygodnie, z terenu jednej z łomżyńskich posesji wynieśli złom o łącznej wartości ponad 1200 złotych. Zdobywane w ten sposób pieniądze przeznaczali na alkohol i jedzenie. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Łomży ustalili i zatrzymali dwójkę podejrzanych o kradzieże żeliwnych podkładów, rur stalowych i innych drobnych metalowych przedmiotów. Do zdarzeń dochodziło na jednej z posesji w Łomży, na przełomie kwietnia i maja tego roku.

Amatorami złomu okazała się para znajomych, 65–letnia kobieta i 69–letni mężczyzna. W trakcie czynności prowadzonych przez policjantów wyszło na jaw, że to właśnie kobieta była prowodyrem tej niechlubnej działalności. Posłuszny mężczyzna wykonywał tylko jej polecenia.

Reklama

Tym sposobem w przeciągu dwóch tygodni, przy pomocy roweru typu „damka", wywieźli z posesji prawie 1300 kg metali kolorowych, które następnie sprzedawali, a uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczali na drobne przyjemności (alkohol, jedzenie).

Wczoraj zarzuty usłyszał 69–latek, a dzień wcześniej - jego wspólniczka. Pokrzywdzony oszacował swoje straty na ponad 1200 złotych.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości