Jakub Ambrożewicz, który w minionym sezonie strzelił sześć goli dla ŁKS-u, nowy sezon prawdopodobnie spędzi w Dąbrowie Białostockiej. Napastnik łomżyńskiego klubu strzelił wczoraj dwa gole w sparingu pomiędzy Dębem a IV-ligowym Sokołem Sokółka wygranym przez drużynę z Dąbrowy 6:2.
- Jesteśmy z Jakubem już dogadani, teraz pozostaje kwestia jego przejścia z ŁKS-u 1926 - tłumaczy prezes Dębu. - Myślę, że władze łomżyńskiego klubu nie będą blokowały chłopaka, który chce zmienić otoczenie.
- Jak na razie nikt z Dębu nie kontaktował się z nami w tej sprawie. Wiemy, że Kuba zagrał w sparingu. Jeśli dostaniemy oficjalne zapytanie z Dąbrowy Białostockiej, będziemy oczywiście rozmawiać - mówi Rafał Panuś z zarządu ŁKS-u.
Dąb Dąbrowa Białostocka to klub, z którym ŁKS rywalizuje w III lidze. Jest to również zespół, z którym już dwukrotnie łomżanie walczyli w finale Okręgowego Pucharu Polski, dwukrotnie wygrywając.
Jakub Ambrożewicz występował w ŁKS-e od rundy wiosennej sezonu 2011/12 i był wyróżniającym się zawodnikiem łomżyńskiego klubu. Do Łomży przeszedł z Ruchu Wysokie Mazowieckie, w którego barwach występował w II lidze. Ambrożewicz jest wychowankiem Hetmana Białystok.
Powtarza się zatem historia z przerwy zimowej, kiedy to kluczowi piłkarze odeszli z Łomży do innych klubów. Najbardziej jaskrawym przykładem osłabienia ŁKS-u przy jednoczesnym wzmocnieniu rywala było przejście Łukasza Grzybowskiego do Olimpii Zambrów.