50-letni mężczyzna odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków, niestosowanie się do orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów oraz kradzież... dwóch znaczków BMW. Został tymczasowo aresztowany.
"Prokuratura Rejonowa w Zambrowie nadzoruje postępowanie przygotowawcze przeciwko Stanisławowi O., 50- cio letniemu mieszkańcowi Zambrowa, któremu zarzucono posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych w łącznej ilości ponad 207 gram brutto ziela konopi innych niż włókniste oraz ponad 1319 gram brutto amfetaminy. Popełniając czyn z art. 62 ust 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii sprawca działał w warunkach recydywy. Ponadto w/w przedstawiono zarzut kradzieży mienia w postaci dwóch znaczków z logo BMW z pojazdu tej marki o wartości 594 złotych (art. 278 § 1 k.k.) oraz zarzut nie zastosowania się do orzeczonego wyrokiem Sądu Rejonowego w Zambrowie zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym (art. 244 k.k.)" - podają w komunikacie śledczy.
Stanisław O. odmówił składania wyjaśnień. Prokuratura dodaje, że mężczyzna częściowo przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, tj. "do posiadania wyłącznie niewielkiej ilości amfetaminy ujawnionej przy nim oraz do kierowania pojazdem w trakcie obowiązywania zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym".
Do 1 sierpnia 2023 roku mężczyzna ma zostać w areszcie.