Brązowy medal podczas Mistrzostw Świata Kobiet w Karate Kyokushin wywalczyła Sensei Anna Kaczyńska. Łomżynianka walczyła w wadze ciężkiej. Mistrzostwa odbyły się w niedzielę w Tokio w Japonii.
Anna Kaczyńska w Tokio stoczyła trzy pojedynki.
- Pierwszy, ćwierćfinałowy pojedynek stoczyła z reprezentantką Rosji Ekateriną Provkovą wygrywając zdecydowanie już po pierwszej rundzie. W pojedynku półfinałowym zmierzyła się z kolejną Rosjanką Valerią Doroshenko, która wygrała wcześniejszą walkę z Maki Iwakabe reprezentującą Guam. Był to bardzo zacięty pojedynek, który niestety decyzją sędziów wygrała przeciwniczka Sensei Kaczyńskiej- relacjonuje Dariusz Syrnicki, prezes Łomżyńskiego Klubu Karate.
W walce o trzecie miejsce Anna Kaczyńska walczyła z reprezentantką Rosji Anną Egorovą, która w eliminacjach wyeliminowała Rachel Mclean z Nowej Zelandii.
- W tym pojedynku nasza zawodniczka nie dała szans przeciwniczce wygrywając pojedynek zdecydowanie już po pierwszej rundzie- przekazuje Syrnicki.
Podczas wizyty w Japonii reprezentantki Polski spotkały się w polskiej ambasadzie z Pierwszą Damą Anną Komorowską, która życzyła zawodniczkom powodzenia.
Poza Sensei Anną startowały jeszcze Sensei Agnieszka Winek (Warszawa) w kategorii lekkiej oraz Sensei Agnieszka Sypień z Wrocławia, która zdobyła tytuł Mistrzyni Świata w kategorii ciężkiej.
- Pobyt naszej reprezentacji filmowali dziennikarze Telewizji Polskiej, materiał z Japonii będzie do obejrzenia po powrocie ekipy do kraju. Zawody pokazały, że obecnie zawodniczki Japonii, Polski i Rosji stanowią ścisłą czołówkę światową- dodaje prezes ŁKK.
Wyjazd Sensei Anny Kaczyńskiej wsparła firma IT Card oraz Miasto Łomża.
Wyniki Mistrzostwa Świata Kobiet w Karate Kyokushin:
Waga lekka:
1 Elena Vorobyeva (Rosja)
2 Natsuki Ota (Japonia)
3 Satomi Shimada (Japonia)
Waga średnia
1 Anastasia Khripunova (Rosja)
2 Yuma Tasaki (Japonia
3 Evgeniya Timergalieva (Rosja)
Waga ciężka
1 Agnieszka Sypien (Polska)
2 Valeriia Doroshenko (Rosja)
3 Anna Kaczynska (Polska)