Reklama

Anna Kaczyńska triumfuje w Nowym Jorku

20/06/2011 10:36

Anna Kaczyńska wraca do Polski z mistrzostwem wagi ciężkiej zdobytym podczas Otwartych Mistrzostw Ameryk w Karate Kyokushin, które w sobotę odbyły się w Nowym Jorku. To już kolejny w tym roku ogromny sukces naszej zawodniczki.

Otwarte Mistrzostwa Ameryk w Karate Kyokushin to turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata, które odbędą się w listopadzie w Tokio.

- Zawody okazały się być bardzo silnie obsadzone, zarówno w kategorii mężczyzn jak i kobiet, gromadząc czołówkę światowego karate- ocenia Dariusz Syrnicki, prezes Łomżyńskiego Klubu Karate. - Anna Kaczyńska stoczyła trzy emocjonujące, mocne pojedynki z trudnymi i wymagającymi przeciwniczkami. W pierwszej walce jej rywalką była reprezentantka Nowej Zelandii – Rachel Mclean, następną Rosjanka Anna Egorowa. Walkę finałową przyszło Ani stoczyć z młodą, wschodzącą gwiazdą z Brazylii – Thieli Pinto, która w półfinale w zdecydowany sposób rozprawiła się z kanadyjką Jessicą Buteau. Sensei Anna wygrała wszystkie swoje pojedynki już w pierwszej rundzie stosunkiem głosów sędziowskich 5–0- relacjonuje Syrnicki.

Reklama

W marcu Kaczyńska zdobyła w Paryżu tytuł niekwestionowanej Mistrzyni Europy w najbardziej prestiżowej kategorii ”open”, gdzie zawodnicy rywalizują ze sobą bez podziału na kategorie wagowe. Styl w jakim zwycięża w tegorocznych turniejach powoduje, iż zaczyna być traktowana jako mocna kandydatka do zdobycia medalu na tokijskich Mistrzostwach Świata.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości