Czy łomżyńskie apteki będą dyżurować w nocy i dni świąteczne? Podczas ostatniej sesji przedstawicielka części z nich stwierdziła, że nie będą dopóki w Łomży będzie działać apteka całodobowa. Jak się dowiedzieliśmy, nie tylko nie zostanie ona zlikwidowana, ale w planach jest otwarcie jeszcze jednej.
Rada Miejska Łomży podczas czerwcowej sesji uchwaliła plan dyżurów aptek na drugie półrocze 2015 roku. Jak twierdziła wówczas wiceprezydent Agnieszka Muzyk, jest to niezbędne ze względu na konieczność zapewnienia mieszkańcom dostępu do leków na wypadek, gdyby istniejąca obecnie apteka całodobowa została "z dnia na dzień" zamknięta, przy czym poinformowała o planach likwidacji tej apteki, a nawet całej sieci. Jak dowiedzieliśmy się u źródła, nie tylko nie ma planów zamknięcia łomżyńskiej apteki, nie wspominając o likwidacji sieci, ale wręcz wkrótce w Łomży ma pojawić się kolejna apteka czynna 24 godzny na dobę przez siedem dni w tygodniu, należąca do tej samej sieci, co już funkcjonująca.
Czy w tej sytuacji jest sens zmuszać pozostałe apteki do pełnienia dyżurów? Tak czy inaczej uchwała wejdzie w życie w ciągu 14 dni od daty ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego i będzie obowiązywała do 31 grudnia br. Czy apteki podporządkują się woli radnych? W Łomży działa ich 32, z czego osiem deklaruje, że dyżurować na pewno nie będzie. Najważniejsze jednak jest to, że nie będzie problemu z zakupem potrzebnych leków.
W załączniku udostępniamy listę wszystkich aptek, plan dyżurów oraz rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie miasta Łomża (pobierz załącznik).