5 kwietnia w Łomży będziemy mogli podziwiać szereg walk zorganizowanych w ramach Armia Fight Night 5. W walce wieczoru Patryk Surdyn zmierzy się z Jakubem Wikłaczem, a stawką pojedynku będzie mistrzowska szabla. W dzisiejszej konferencji prasowej udział wzięli przedstawiciele organizacji, prezydent Mariusz Chrzanowski, poseł Bernadeta Krynicka i oczywiście zawodnicy, którzy przed Łomżanami zaprezentują się w kwietniu.
Podczas kwietniowego wydarzenia będziemy mogli obejrzeć walki zawodników z Łomży: Patryka Surdyna, aktualnego mistrza organizacji w kategorii do 61 kg oraz Macieja Tercjaka, który zawalczy w formule K1. Oprócz przedstawicieli federacji i zawodników, na konferencji pojawili się: prezydent Mariusz Chrzanowski i poseł Bernadeta Krynicka.
- Dla mnie też - jako prezydenta miasta - oprócz tego, że biorą udział w tej gali zawodnicy z Łomży, to ważne jest to, że ta gala będzie transmitowana w telewizji ogólnokrajowej i mamy tutaj zapewnienia organizatorów, że ta gala będzie transmitowana w Polsacie Sport, również walka wieczoru ma być na kanale otwartym, więc dobra na pewno też promocja naszego miasta - komentował Mariusz Chrzanowski, podkreślając, że jest to gala szczególna.
Armia Fight Night jest organizacją z wojskowym rodowodem, a w Łomży już niedługo powstanie pułk logistyczny 18. Dywizji Zmechanizowanej. Do tego tematu odniosła się poseł Krynicka, która rozmawiała o organizacji gali z generałem dywizji Jarosławem Gromadzkim i dyrektorem Polsat Sport. - Powiem szczerze, że na moją prośbę ta gala odbywa się w Łomży - mówiła posłanka.
Jakie nastroje towarzyszą zawodnikom?
- Wracam do swojego miasta, przed własną publiczność jako pierwszy mistrz tej organizacji, cieszę się bardzo, że będę miał możliwość zawalczenia z takim dobrym rywalem jak Jakub Wikłacz - mówił Patryk Surdyn, zawodnik Black Horse MMA Łomża.
Przeciwnik Surdyna również jest szczęśliwy z pojedynku. - Jest to dla mnie ogromna motywacja i wiem po prostu, że miasto, ludzie i organizacja sama stworzy niesamowitą atmosferę na tej gali, i dlatego bardzo, bardzo dobrze się przygotowuję, żeby dać jak najlepszą walkę i żeby wygrać ten pojedynek - komentował Wikłacz.
Na konferencji pojawił się także Maciej Tercjak, który podczas kwietniowej gali stoczy walkę na zasadach K1. - Chciałbym wykorzystać tą swoją szansę jak najlepiej, mam nadzieję, że przekonacie się o tym właśnie 5 kwietnia.
Pod koniec konferencji Patryk Surdyn i Jakub Wikłacz stanęli face to face, a wszystko zakończyło się uśmiechem i przybitą "piątką".
Sponsorzy główni imprezy: Kurpiewski Inwestycje i Plastixal.