W najbliższą niedzielę 15 września 2024 o godzinie 19:00 w Kościele pw. Św. Brunona z Kwerfurtu w Łomży odbędzie się kolejny koncert w ramach XX Jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki „Sacrum et Musica”. Wystąpią: Alejandrina Vázquez (sopran / Meksyk) oraz TRIO IL SEGNO: Izabela Bławat-Leofreddi (skrzypce), Adrian Stanciu (altówka), Iga Marta Ludkiewicz (wiolonczela). Podczas koncertu zabrzmią utwory m.in.: Wolfganga Amadeusza Mozarta, Ludwiga van Beethovena oraz kompozytorów meksykańskich. Wstęp wolny na wszystkie festiwalowe koncerty.
Alejandrina Vázquez to meksykańska sopranistka, która występowała z wieloma orkiestrami i śpiewała pod dyrekcją uznanych mistrzów batuty w Meksyku, Francji, Hiszpanii, Kubie, USA, Polsce, Rumunii, Rosji i Austrii. Na międzynarodowych konkursach wokalnych Alejandrina została finalistką „International Hariclea Darclée Competition 2017” w Braila w Rumunii oraz otrzymała Pierwsze Wyróżnienie i Nagrodę za Koncert finałowy XII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej „Organ Forum de Kalisz 2019” w „Międzynarodowy Konkurs Wokalny I VIVA CALISIA 2018” w Kaliszu.
Niezwykła harmonia, wirtuozeria i interpretacje, czyli TRIO IL SEGNO. Zespół tworzą: Izabela Bławat-Leofreddi – skrzypaczka, Iga Marta Ludkiewicz – wiolonczelistka i Adrian Stanciu – altowiolista. Ci utalentowani artyści, są nie tylko partnerami muzycznymi, ale także ważnymi filarami Filharmonii Kameralnej imienia Witolda Lutosławskiego w Łomży. Iza, Iga i Adrian od lat specjalizują się w kameralistyce, osiągając mistrzostwo w dopasowywaniu swoich brzmień i interpretacji. Widzowie na całym świecie mieli przyjemność doświadczyć ich magicznych wykonań na wielu scenach w Polsce i na świecie. Ich muzyka przenosi słuchaczy w magiczny świat dźwięków i emocji, pozostawiając niezatarte wrażenie na każdym, kto doświadcza ich kunsztu.
Więcej informacji o koncercie:
https://filharmonia.lomza.pl/wydarzenie/ars-cameralis-sacrum-et-musica-2024-2/