Arturo Mari, fotograf Jana Pawła II, jeden z najsłynniejszych fotografów świata, będzie gościł w Łomży- informuje parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży. Mari przyjedzie na obchody dwudziestej rocznicy pielgrzymki Papieża- Polaka do Łomży.
- Zaprosiła go nasza parafia i to zaproszenie towarzysz życia Jana Pawła II przyjął z radością- informuje proboszcz parafii, ks. Andrzej Godlewski.
Łomżyńska parafia Krzyża Św. przygotowuje wystawę zdjęć dokumentujących pielgrzymkę papieża do Łomży. Wystawę ma otworzyć właśnie Arturo Mari- autor ok. miliona zdjęć Jana Pawła II.
Papież Jan Paweł II w Łomży gościł 4 i 5. czerwca 1991 roku. Podczas pielgrzymki, koronował obraz Matki Bożej Pięknej Miłości w łomżyńskiej katedrze. Spotkanie z wiernymi odbyło się przed dzisiejszym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie teraz stoi pamiątkowy ołtarz.