Reklama

Awans do finału nie udał się

15/03/2013 07:30

Bez przepustki do udziału w finale ogólnopolskim, ale z pochwałą Mariusza Czerkawskiego wrócili z Mińska Mazowieckiego młodzi łomżyniacy, mierzący się w turnieju Mistrzów Białego Orlika. Łyżwiarze rywalizowali z jedenastoma zespołami z makroregionu północno- wschodniego.

Łomżę reprezentowała grupa zawodników wyłonionych podczas szkółki łyżwiarskiej, prowadzonej na miejskim lodowisku w styczniu i w lutym. Ośmioosobowa reprezentacja została podzielona na dwie drużyny. Łomżę I reprezentowali: Kamil Liżewski, Angelika Sokołowska, Marta Szulczyńska, Dawid Janczewski, natomiast Łomżę II: Maciej Lemański, Zosia Brzozowska, Nikodem Sznajder i Ewa Szulczyńska.

- Zawody, które polegały na jak najszybszym pokonaniu toru przeszkód przez całą drużynę, rozegrane zostały w systemie pucharowym do dwóch przegranych. Po dobrym początku, obie drużyny z Łomży zalazły się w ćwierćfinałach, a szczególnie emocjonujący był wyścig zespołu Łomża II, gdyż o awansie decydowała dogrywka, którą na swoją korzyść  wywalczyli Nikodem i Ewa. Zwycięstwo w ćwierćfinale oznaczało automatyczny awans do finału ogólnopolskiego. Niestety, los chciał, iż obie drużyny z Łomży spotkały się z drużynami, które na koniec zawodów uplasowały się na pierwszym i drugim miejscu- relacjonuje Maciej Jankowski z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży.

Reklama

Łomżyniacy nie wrócili jednak załamani. Pod wrażeniem umiejętności łomżyńskich drużyn był obserwujący zawody Mariusz Czerkawski, który przyznał, że w ciągu półtora miesiąca dzieci wykonały olbrzymi skok pod względem umiejętności jazdy na łyżwach, plasując się w pierwszej dziesiątce zespołów z całego makroregionu północno- wschodniego.

W rozegranym w miniona środę turnieju wzięło udział dwanaście zespołów, m.in. z Warszawy, Mińska Mazowieckiego, Siedlec, Grajewa i Pionek.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości