Koszykarki UKS 4 Łomża zwyciężyły w Finale Wojewódzkim w Koszykówce Dziewcząt w Igrzyskach Dzieci i awansowały do Finału Krajowego Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych.
W miniony wtorek (1.03) w finale wojewódzkim igrzysk dzieci w koszykówce koszykarki ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży w pokonanym polu pozostawiły MZS Wysokie Mazowieckie, SP 19 Białystok i SP 3 Zambrów.
- Nasza praca trwa cały czas, ponieważ dziewczynki, które brały udział w tym meczu trenują od pierwszej klasy. Drużyna bierze czynny udział również w ligach, jeździmy na obozy, turnieje więc proces przygotowań jest długi, ale nagrodzony efektami w postaci zwycięstw – powiedział trener i dyrektor SP 4 Marcin Piotrowski.
Reklama
Z kolei w środę (2.03) odbyły się wojewódzkie finały igrzysk młodzieży w koszykówce dziewcząt. Zawodniczki UKS 4 zajęły 2. miejsce ustępując tylko SP 47 Białystok. Kolejne miejsca zajęły ZSP 2 Białystok i SP 9 Łomża.
Oba turnieje rozgrywane były w Sali gimnastycznej Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży. Każdy uczestniczący w nich zespół otrzymał nagrody oraz upominki „Zasmakuj w Łomży”.