Reklama

Awanse na wyższe stopnie przy Święcie Policji [FOTO i VIDEO]

31/07/2015 13:26

55 funkcjonariuszy łomżyńskiej Policji otrzymało dziś awanse na wyższe stopnie. W łomżyńskiej Komendzie odbyły się obchody Święta Policji. Na uroczystą odprawę z udziałem Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Sławomira Mierzwy przybyli licznie przedstawiciele władz i innych służb mundurowych.

Święto Policji to zawsze dobra okazja do wyróżnienia awansami na wyższe stopnie policyjne funkcjonariuszy, którzy w swojej służbie odnoszą sukcesy, są zawsze tam, gdzie trzeba nieść pomoc. Nie zważając na trudy, z uporem, ale i wrażliwością realizują podstawową misję Policji – służyć społeczeństwu zapewniając bezpieczeństwo i porządek publiczny zgodnie z zasadami demokratycznego państwa prawa.

Obchody Święta Policji zaczęły się w samo południe Mszą Św. w Kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Łomży. O godz. 14.00, w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łomży, rozpoczęła się uroczysta Odprawa Służbowa z udziałem nadinsp. Sławomira Mierzwy Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz zaproszonych gości.

Reklama

Wśród funkcjonariuszy awansowanych na wyższe stopnie policyjne znalazło się 55 osób: 1 – nadkomisarz Policji, 1 – komisarz Policji, 14 – aspirantów sztabowych Policji, 7 – starszych aspirantów Policji, 5 – aspirantów Policji, 8 – młodszych aspirantów Policji, 6 – sierżantów sztabowych Policji, 4 – starszych sierżantów Policji, 7 – sierżantów Policji, 2 – starszych posterunkowych Policji.

Równolegle, w godz. 14.00 – 15.30, na Starym Rynku w Łomży zorganizowany został festyn dla mieszkańców miasta, gdzie najmłodsi uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w wielu konkursach, zobaczyć pokaz psa służbowego oraz przymierzyć i wypróbować sprzęt będący na wyposażeniu Policji.

Reklama

Relacja z festynu już niebawem na www.mylomza.pl

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości