Srebrny medal i tytuł wicemistrza województwa chłopców do lat 13 wywalczył Bartosz Kotarski z Klubu Szachowego "MARATON" Łomża w zakończonych dziś w Augustowie Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Juniorów w szachach klasycznych. Warto dodać, że wyprzedził on i pokonał w bezpośredniej partii, broniącego tytułu ubiegłorocznego mistrza województwa, Jakuba Szóstko z Białegostoku.
W tej kategorii zwyziężył Rafał Buraczewski z KSz. Javena Hańcza Suwałki.
Bardzo niewiele by znaleźć się na podium Mistrzostw zabrakło też Patrykowi Szwajkowskiemu. Ostatecznie zajął on 4. miejsce w grupie C15.
Mistrzostwa były jednocześnie pierwszym etapem eliminacji do Finału Mistrzostw Polski Juniorów 2012.
Do udziału w Mistrzostwach Województwa z Klubu Szachowego "MARATON" Łomża zgłosiło się czterech juniorów i jedna juniorka. Od początku wiadomo było, że pewny awans do drugiego etapu eliminacji (międzywojewódzkich) do Finału Mistrzostw Polski 2012 zapewniony mają Bartosz Kotarski, Patryk Szwajkowski i Joanna Filipkowska. Po prostu w ich grupach wiekowych uczestników było mniej niż miejsc premiowanych awansem. Trudniejsze zadanie czekało debiutujących na zawodach tej rangi Grzegorza Zaperta i Dominika Męczkowskiego. Grupa C11, w której występowali tradycyjnie już obok grupy C09 jest najliczniej obsadzonym turniejem i do awansu trzeba było uzyskać wynik plasujący blisko czołówki (z każdej grupy awansuje 12 najlepszych zawodników). Ta sztuka naszym debiutantom się nie udała, ale też nikt tego od nich nie oczekiwał. Bardziej chodziło o zbieranie pierwszych doświadczeń w imprezie tej rangi.
Mistrzostwa rozgrywane były w grupach wiekowych, oddzielnie dziewczęta i chłopcy, tempem P-30+30", na dystansie 9 rund.