Pływalnia przy ul. Kard. Wyszyńskiego oficjalnie zostanie otwarta za dwa tygodnie. Pierwszych kąpieli będzie można zażyć nieco wcześniej - od 21 do 23 marca dzieci mają pływać za darmo.
- Dziś uprawomocniło się pozwolenie na otwarcie pływalni - poinformował prezydent Mieczysław Czerniawski podczas konferencji prasowej. - Oficjalna data otwarcia to 25. marca.
Mieszkańcy Łomży będą jednak mogli zacząć korzystać z basenu nieco wcześniej. Od 21 do 23 marca za darmo mają w nim pływać dzieci do lat 12.
Pierwsi miłośnicy pływania być może będą mogli wejść na teren pływalni już 18. marca.
Prezydent Mieczysław Czerniawski poinformował też, że zwrócił się do marszałka Jarosława Dworzańskiego o rekomendowanie na zarządzie województwa dofinansowania projektu pływalni z planowanych blisko 13 mln złotych na ponad 15,7 mln złotych.
- Wyszło drożej, niż planowaliśmy - mówił.
Marszałek woj. podlaskiego, obecny na konferencji, udzielił dość enigmatycznej odpowiedzi.
- Przy pewnych sprzyjających okolicznościach być może znalazłaby się furtka, by te pieniądze znaleźć - powiedział. Nie wyjaśnił jednak, co rozumie przez "sprzyjające okoliczności". Wspomniał jedynie, ze to sprawa "kuchni finansowej", wymagająca spokoju i ciszy.