1200 metrów zasięgu ma nowoczesny laserowy miernik prędkości, którego od dziś będą używać łomżyńscy policjanci. Sprzęt przekazał komendzie Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży. Miernik był już testowany w Boże Ciało. Wtedy zarejestrował kilkunastu zbyt szybko jadących kierowców.
- W ten sposób chcemy walczyć z piratami drogowymi- mówi Mirosław Oliferuk, dyrektor WORD w Łomży. - Miernik laserowy kosztował ok. 20 tys. złotych. 1,5 tys. zł wydaliśmy też na bezustnikowy alkomat Alcoblow, który także przekazaliśmy policji. Pieniądze pochodzą z naszej działalności statutowej, czyli organizowania egzaminów i szkoleń, a także z działalności gospodarczej, którą prowadzimy- wyjaśnia Oliferuk.
Laserowy miernik prędkości z rąk dyrektora WORD odebrał insp. Andrzej Ryński, komendant KMP w Łomży i kom. Piotr Pietrzak, naczelnik łomżyńskiej "drogówki".
- To pierwszy tego typu przyrząd w naszej komendzie. Miernik laserowy ma aż 1200 metrów zasięgu, podczas gdy tradycyjne zaledwie 300m. Kiedy policjanci wychwycili pirata drogowego, bywało, że on zdążył już odjechać... Teraz samochód jadący szybciej, niż powinien, możemy wychwycić jeszcze przed patrolem- mówi kom. Piotr Pietrzak.
Miernik był już testowany w Boże Ciało. Przez dwie godziny policjanci patrolujący drogę krajową 61 wychwycili kilkunastu zbyt szybko jadących kierowców. Miernik laserowy drógówce będzie służył już od dzisiaj. Policjantów z tym urządzeniem możemy spodziewać się przede wszystkim na drodze krajowej 61 z Łomży do Augustowa i drodze wojewódzkiej 677 z Łomży do Ostrowi Mazowieckej.