Będzie można jeść mięso. Biskup łomżyński udzielił dyspensy

04/11/2022 14:20

W dniu Święta Niepodległości (11.11) będzie można jeść mięso. Biskup łomżyński Janusz Stepnowski udzielił dyspensy wszystkim wiernym Diecezji Łomżyńskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na jej terenie.

"W bieżącym roku Narodowe Święto Niepodległości przypada w piątek, który to dzień, zgodnie z obowiązującymi przepisami Kościoła, posiada charakter pokutny (por. kan. 1250 i 1251 KPK). Święto to jest obchodzone uroczyście i dlatego kierując się dobrem duchowym Wiernych oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Duszpasterzy, udzielam, zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, wszystkim wiernym Diecezji Łomżyńskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Diecezji, dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych" - czytamy w komunikacie.

Biskup zachęca  jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 30/12/2024 09:54

Najnowsze rolki



Najnowsze wiadomości