570 tys złotych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego uzyskał łomżyński Yacht Club "Arcus". Organizacja zamierza za te pieniądze odbudować w Rajgrodzie ośrodek przystosowany dla osób niepełnosprawnych.
Zarząd Województwa pod przewodnictwem marszałka Jarosława Dworzańskiego pieniądze na projekty z dziedziny turystyki i kultury podzielił wczoraj. W sumie wartość ośmiu projektów wynosi ok. 52 mln złotych. Dofinansowanie z RPO przekracza 28 mln zł.
"Arcus" zamierza odbudować w Rajgrodzie ośrodek, w którym niepełnosprawne dzieci będą mogły skorzystać z rehabilitacji.
- Czekamy na informację, że wniosek przeszedł i "ruszamy z kopyta" z odbudową - mówi Józef Zarzecki, kierownik Mariny Yacht Clubu w Rajgrodzie. - Powstanie m.in. słup, dzięki ktoremu będzie można przez całą dobę wyjmować łódki z wody - do tej pory musieliśmy wynajmować dźwig. Czeka nas też modernizacja oświetlenia - dodaje.
Łomżyński Yacht Club rocznie przyjmuje ok. 400 dzieci, podzielonych na cztery turnusy rehabilitacyjne, a także przyjeżdżających na cykliczne imprezy regatowo-sportowe.
Oprócz Yacht Clubu, pieniądze otrzymał także supraski Klasztor Męski Zwiastowania NMP, Policealna Szkoła Medyczna w Suwałkach, ośrodek wodny w Dojlidach i gmina Michałowo. Spora dotacja przypadła też gminie Sokoły, która za 3 mln złotych wybuduje kładkę edukacyjną w Narwiańskim Parku Narodowym.