Reklama

Bez dyskusji w sprawie cen biletów

08/07/2015 09:00

Bez żadnej dyskusji i w dodatku jednogłośnie Rada Miejska Łomży zadecydowała o wprowadzeniu wnioskowanych zmian w cenniku biletów komunikacji miejskiej. Podjęta uchwała wprowadza nowy bilet i obniża ceny kwartalnych biletów elektronicznych.

Projekt uchwały złożony przez prezydenta przewidywał wprowadzenie nowego, promocyjnego biletu jednorazowego w cenie 2 zł normalny i 1 zł ulgowy, który obowiązywać będzie po godz. 18.00. Zarówno Komisja Finansów jednogłośnie poparła ten wniosek, jak też cała rada bez dyskusji i jednogłośnie zaakceptowała wprowadzenie tego biletu. W tej samej uchwale obniżeniu uległy też ceny kwartalnych biletów elektronicznych z 250 do 240 zł (normalny) i ze 125 do 120 zł (ulgowy).

Radni nie zajęli się dzisiaj jednak inną sprawą, również dotyczącą komunikacji miejskiej, a mianowicie wprowadzeniem dodatkowych ulg w cenach przejazdów. Podpunkt, w którym miał zostać rozpatrzony wniosek w tej sprawie został wykreślony z porządku obrad na wniosek przewodniczącego Komisji Finansów i Skarbu Miasta Tadeusza Zaremby, który motywował go koniecznością zakończenia wcześniej negocjacji w sprawie porozumienia z gminami ościennymi, które również chcą ulg dla swoich mieszkańców i będą partycypować w kosztach. Rada zapewne wróci więc do tej sprawy w terminie późniejszym.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości