W Warszawie odbyła się Liga Boksu i K1 Jad Tajpana, podczas której młodzi reprezentanci grupy zawodniczej Huntera Kickboxing Łomża stawili swoje pierwsze kroki na ścieżce zawodniczej. Podopieczni trenera Macieja Tercjaka pokazali determinację i przygotowanie, choć debiut nie był wolny od wyzwań.
Największy sukces odniósł Michał Białobrzeski (15 lat), który wygrał swoją walkę jednogłośnie na punkty. Pozostali zawodnicy: Robert Chodnicki (15 lat) i Piotr Napiórkowski (18 lat) mimo dobrego przygotowania technicznego i mentalnego, zmierzyli się z rywalami posiadającymi już kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt stoczonych walk.
- Stoczyliśmy trzy walki, z czego wygraliśmy jedną. Technicznie i mentalnie wszyscy byli przygotowani, jednak dwóch naszych debiutantów trafiło na zawodników z ogromnym doświadczeniem, każdy z około 20 walkami. Matching rywali trochę nie podołał, ale bierzemy to na klatę - komentuje trener Maciej Tercjak.
Reklama
Jak dodaje, drużyna już szykuje się do kolejnych startów.
- W kwietniu planujemy rewanże i kolejne walki w Żyrardowie. Budujemy kolejne pokolenie Hunterów z Łomży - dodaje.