Niedające się naprawić nieszczelności w matach chłodzących uniemożliwiły uruchomienie lodowiska "Biały Orlik" przy ul. Katyńskiej w pierwotnym terminie. Jak informuje Urząd Miejski w Łomży, najlepszym rozwiązaniem jest wynajem systemu chłodniczego, na co miasto przekaże 35 tys. złotych. Jeśli pogoda nie zawiedzie, to z lodowiska będzie można korzystać jeszcze w tym roku.
Lodowisko "Biały Orlik" przy ul. Katyńskiej, pierwotnie miało być otwarte na Mikołajki, jednak uniemożliwiły to liczne nieszczelności w matach chłodzących. Próby ich uszczelnienia nie przyniosły spodziewanego efektu, a maty są już 3 lata poza okresem żywotności.
Z uwagi na plan budowy zadaszonego lodowiska, zakup nowych mat - jak informuje Urząd Miejski w Łomży - jest nieopłacalny, a najlepszym rozwiązaniem byłby wynajem systemu chłodniczego od firmy zewnętrznej. Zdaniem dyrektora MOSiR Andrzeja Modzelewskiego - to najlepsze wyjście z tej sytuacji. Miasto na ten cel przekaże 35 tys. złotych.
Wymiana mat jest jednak uzależniona od pogody, która jeśli nie zawiedzie, to lodowisko przy ul. Katyńskiej zostanie uruchomione jeszcze w tym roku.