Na obiekcie "Moje Boisko Orlik 2012" przy ul. Bernatowicza odbył się "Bieg Stulecia z flagą Polski w ręku - Biegnę dla Niepodległej". W sportowej akcji zorganizowanej z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości wzięły udział przedszkolaki zaproszone do wspólnego świętowania.
"Bieg Stulecia z flagą Polski w ręku - Biegnę dla Niepodległej" to akcja zorganizowana z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia był animator obiektu sportowo-rekreacyjnego "Moje Boisko - Orlik 2012" Wojciech Klimaszewski.
Po rozgrzewce i pomalowaniu twarzy w barwy narodowe, dzieci wraz z rodzicami odśpiewały hymn Rzeczypospolitej Polskiej. Zawodnicy mieli za zadanie przebiec z flagą w dłoni dystans 100 metrów na 100-lecie wolnej Polski. Na mecie czekały na nich pamiątkowe medale, które ufundował Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży - Jerzego Łuba.
Zawodników na trasie dopingowali najbliżsi - dzieci wspierały swoich rodziców a rodzice swoje biegnące pociechy. Poprzez sportowe zmagania na świeżym powietrzu, całe rodziny włączyły się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.