Reklama

Bieganie to styl życia- FOTO

08/06/2012 07:18

Chciałbyś rozruszać stawy, zrzucić parę kilogramów albo poprawić kondycję? Zacznij biegać! Jak zabrać się do tej dyscypliny, by nie "wysiąść" już po kilkunastu metrach? Choć bieg to dość naturalna dla człowieka forma aktywności, warto znać kilka "tricków". Chętnie zdradzą je biegacze z Klubu Sportowego Łomżanie. - Prowadzimy cykliczne spotkania pod hasłem „Łomżyńskie Ścieżki Biegowe”, gdzie nieodpłatnie przekazujemy wszystkim zainteresowanym podstawową wiedzę dotyczącą uprawiania najpiękniejszej dyscypliny sportowej- mówi Jacek Dłużniewski z zarządu KS Łomżanie.

Bieg wzmacnia kondycję, przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu, poprawia humor, ale i... integruje.
2. czerwca mogli się o tym przekonać uczestnicy I Biegowego Festynu Rodzinnego, który KS Łomżanie zorganizował na bieżni przy Szkole Podstawowej nr 9.

- Pomimo przenikliwego zimna nie zawiedli nas najmłodsi, na których udział w zawodach liczyliśmy najbardziej. Przekrój wiekowy uczestników był dość zaskakujący. Najmłodszy ze startujących miał zaledwie sześć lat, najstarszym okazał się 67-latek. Odbyły się biegi przedszkolaków, szkół podstawowych oraz gimnazjalistów. Zdecydowanie najliczniej obsadzony był bieg rodzinny, który dostarczył także najwięcej emocji. Często to dziecko, pochłonięte rywalizacją wręcz wymuszało (ciągnąc za rękę) na dorosłym szybszy bieg!- wspomina z uśmiechem Jacek Dłużniewski.

Zawodnicy KS Łomżanie osiągają znaczące sukcesy w uprawianiu swojej dyscypliny sportu. Podczas rozegranego ostatnio w Suchowoli XVI Cross-u Trzeźwości łomżyniacy przebiegli dziewięć kilometrów.

- Po raz trzeci z rzędu zwycięzcą okazał się Paweł Grygo, który uzyskując czas 30:16 pokonał Karola Krzyżanowskiego (31:21) z Maratonka Grajewo oraz Pawła Bibułowicza (31:22) z Białegostoku. Wśród kobiet najszybciej linię mety minęła Sylwia Cymek z KS Łomżanie. Z czasem 39:37 pozostawiła daleko w tyle rywalki: Annę Grabowską (44:38) oraz Paulinę Krawczyk z Maratonka Grajewo (45:02). Z dobrej strony pokazali się także pozostali nasi zawodnicy- relacjonuje Jacek Dłużniewski.

Andrzej Godlewski uplasował się w nagradzanej najlepszej szóstce. Na miejscu 14-tym ukończył bieg Jacek Dłużniewski (35:08)- obaj z KS Łomżanie. Po raz kolejny dużych emocji dostarczyli widzom, ścigając się do ostatnich metrów, Krzysztof Grygo (37:51) z Mariuszem Nizińskim (38:02). Zaraz po nich na mecie zameldowali się: Tadeusz Wyrwas, który z czasem 38:52 zajął 29 miejsce i Grzybała Andrzej na miejscu 34. (czas 40:00).

Maratony to nie tylko bieg, ale i dobra zabawa- koncerty, kabarety czy tańce odbywane po rywalizacji. Dla zawodników KS Łomżanie to styl życia. Dlatego swoją pasją biegacze chcą zarazić każdego mieszkańca Łomży. Cyklicznie organizują spotkania w ramach "Łomżyńskich Ścieżek Biegowych"- tam można dowiedzieć się, jak biegać prawidłowo i zacząć osiągać lepsze wyniki. Informacje o spotkaniach i imprezach klubu można znaleźć na stronie internetowej: http://kslomzanie.cba.pl/news.php.
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości