59 meczy rozegrano 21 października w ramach Mistrzostw Łomży w Pool Bilard zorganizowanych w klubie 54. Najlepszy okazał się zawodnik z Białegostoku, tuż za nim znalazła się reprezentacja łomżan z równie dobrymi wynikami. Zawody były jednocześnie turniejem eliminacyjnym do Mistrzostw Polski Amatorów.
W Mistrzostwach Łomży w Pool Bilard wzięło udział 29 zawodników. Rozegrano 59 meczy w odmianę 9 bil, każdy do 4 wygranych partii. Po sportowych zmaganiach wyłoniono zwycięzcę, okazał sę nim Michał Czajkowski z Białegostoku. 2. miejsce zajął łomżanin Bartosz Kluczyk, 3. miejsce przypadło Krzysztofowi Gruszfeldowi z Łomży oraz Igorowi Ziewiec z Mrągowa.
Zawody były jednocześnie piątym turniejem eliminacyjnym do listopadowych Mistrzostw Polski Amatorów. Na finałowy turniej w Łodzi, zgodnie z umową z Polskim Związkiem Bilardowym wybierze się aż 5 zawodników, którzy uzyskali największą ilość punktów we wszystkich turniejach eliminacyjnych: Karol Łupiński, Karol Kossykowski, Przemysław Budziński, Artur Gajda i Łukasz Drożdż.
Wydarzenie honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski. Nagrody ufundowała Ubojnia Zwierząt Robert Rytel. Upominki przygotowane zostały również przez prezydenta oraz firmę IT CARD.