Reklama

Biletu już nie trzeba będzie "kasować"

18/02/2011 07:48

W miejskich autobusach szykuje się rewolucja. Już pod koniec marca będzie wiadomo, kto i za ile dostarczy do Łomży bilety elektroniczne w postaci kart zbliżeniowych. Ratusz ogłosił właśnie przetarg na dostawcę systemu biletow elektronicznych.

Firma, która wygra przetarg, dostarczy do Łomży cały system biletu elektronicznego. Obejmuje to m.in. jedno stanowisko personalizacji kart, dwa stanowiska sprzedaży i doładowania kart, cztery czytniki kontrolerskie i niezbędne oprogramowanie. Na początek do łomżyniaków ma trafić 15 tysięcy kart bezstykowych.

Jeszcze na początku 2010 roku ówczesny wiceprezydent Łomży Marcin Sroczyński mówił o tym, że wprowadzenie kart będzie wiązało się też z obniżką cen biletów komunikacji miejskiej. Łomżyniacy będą mieli możliwość zapłacenia za przejazd na dowolnym dystansie, np. 2-3 przystanków.

Reklama

Wprowadzenie biletu elektronicznego wyglądającego jak zwykła karta płatnicza to tylko jedna ze zmian w MPK. Ciągle tra rozbudowa monitoringu i systemu informacji pasażera.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama