Od 1. października wzrosną ceny biletów MPK w Łomży. Podwyżki najmocniej odczują osoby korzystające z biletów miesięcznych, głównie uczniowie, studenci, bo to one podrożeją najbardziej. Sprawdź, za które trzeba będzie zapłacić najwięcej!
Z wnioskiem o podniesienie cen biletów do prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego zwrócił się Bogusław Szczech, dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży.
Nad przyjęciem nowego cennika radni będą dyskutować 28. września, podczas najbliższej sesji Rady Miasta.
Nowy projekt uchwały dotyczącej cen biletów MPK zakłada podwyżkę o 20 groszy ceny biletu zwykłego jednorazowego. Do tej pory kosztował 2,20zł, po podwyżce cena wyniesie 2,40zł. Bilet ulgowy jednorazowy zdrożeje o 0.10zł.
Bilet sześcioprzejazdowy normalny zdrożeje o 1,20zł i po podniesieniu cen będzie kosztował 13,80zł.
Największe podwyżki czekają zaś użytkowników biletów miesięcznych. Od października za bilet miesięczny normalny na jedną linię, trzeba będzie zapłacić 76zł- o 5zł więcej, niż dotychczas.
Miesięczny na dwie linie będzie kosztował 82zł, a na wszystkie linie- 86 zł.
Za bilety ulgowe trzeba będzie zapłacić połowę wartości biletu normalnego.
Od października powinny ruszyć też pierwsze bilety elektroniczne. Jak na razie, będą to tylko bilety miesięczne. Ich ceny ukształtują się na poziomie tych papierowych przed podwyżką.
"Ustanowienie cen biletów miesięcznych elektronicznych na dotychczasowym poziomie ma na celu zachęcenie pasażerów do wyboru elektronicznej formy biletu miesięcznego"- czytamy w uzasadnieniu do nowelizacji uchwały.
Planowaną podwyżkę Bogusław Szczech uzasadnia wzrostem stawki VAT, wyższymi cenami paliwa i wielkością inflacji. Ostatnio ceny biletów na łomżyńskie autobusy były podniesione 1. lutego 2010 roku.