75. urodziny świętuje dziś biskup łomżyński Stanisław Stefanek. To czas, w którym zgodnie z prawem kanonicznym biskup musi zadeklarować gotowość odejścia w stan spoczynku.
Prawo kanoniczne pozwala na aktywne pełenienie funkcji biskupa do 75. roku życia. Potem pasterz diecezji przechodzi na zasłużoną emeryturę. Misja biskupa może jednak zostać przedłużona przez papieża. Zwykle zostaje przedłużana na jeszcze jeden rok.
Biskup łomżyński Stanisław Stefanek 75 lat kończy dzisiaj. Stefanek jest kapłanem od 52 lat. Sakrę biskupią otrzymał w sierpniu 1980 roku w Poznaniu. Od 1996 roku kieruje diecezją łomżyńską.