- Można się radośnie bawić bez alkoholu, można wspaniale biesiadować bez alkoholu i piosenek biesiadnych zachwalających picie – mówi biskup Tadeusz Bronakowski w felietonie dla Radia Maryja, zachęcając jednocześnie do podjęcia decyzji o abstynencji od alkoholu.
- Faktem jest, że w naszym narodzie mocno zakorzenione są pijackie obyczaje i pijacka mentalność. Pijaństwo propagowane jest na różny sposób: w literaturze, filmach, audycjach, czy poprzez wszechobecną reklamę (…). Przerażenie budzi brak odpowiedzialności mediów, różnych instytucji, za wychowanie w trzeźwości najmłodszych - mówi biskup pomocniczy łomżyński.
Biskup dodaje, że „jako chrześcijanie jesteśmy powołani do apostolstwa także w obszarze tworzenia kultury trzeźwości”.
- Kultury, która sprawia, że jej odbiorca się doskonali i rozwija wszelkie uzdolnienia swojego ducha i ciała. Kultury, która pomaga wzrastać innym w człowieczeństwie, która jednoczy ludzi i przyczynia się do postępu we wszystkich dziedzinach życia.
Reklama
Jak pełnić „apostolat tworzenia kultury trzeźwości w swoim środowisku”?
- Przede wszystkim ukazywaniem piękna trzeźwego życia, które do swej pełni nie potrzebuje alkoholu, ani innych środków psychoaktywnych. Można się radośnie bawić bez alkoholu, można wspaniale biesiadować bez alkoholu i piosenek biesiadnych zachwalających picie. Można i trzeba pięknie przeżywać uroczystości rodzinne, kościelne i inne, zachowując abstynencję – mówi biskup.
Bp Bronakowski zachęca wszystkich do podjęcia decyzji o abstynencji od alkoholu. Nietrzeźwość oddala ludzi od Jezusa i grozi potępieniem.
Całe przesłanie biskupa pomocniczego łomżyńskiego znajduje się na kanale Radia Maryja (TUTAJ)
zdj. screen/YT