Reklama

Biskup Tadeusz: "W naszym narodzie mocno zakorzenione są pijackie obyczaje i pijacka mentalność"

14/04/2022 14:20

​​​​​​​- Można się radośnie bawić bez alkoholu, można wspaniale biesiadować bez alkoholu i piosenek biesiadnych zachwalających picie – mówi biskup Tadeusz Bronakowski w felietonie dla Radia Maryja, zachęcając jednocześnie do podjęcia decyzji o abstynencji od alkoholu.

- Faktem jest, że w naszym narodzie mocno zakorzenione są pijackie obyczaje i pijacka mentalność. Pijaństwo propagowane jest na różny sposób: w literaturze, filmach, audycjach, czy poprzez wszechobecną reklamę (…). Przerażenie budzi brak odpowiedzialności mediów, różnych instytucji, za wychowanie w trzeźwości najmłodszych - mówi biskup pomocniczy łomżyński.

Biskup dodaje, że „jako chrześcijanie jesteśmy powołani do apostolstwa także w obszarze tworzenia kultury trzeźwości”.

- Kultury, która sprawia, że jej odbiorca się doskonali i rozwija wszelkie uzdolnienia swojego ducha i ciała. Kultury, która pomaga wzrastać innym w człowieczeństwie, która jednoczy ludzi i przyczynia się do postępu we wszystkich dziedzinach życia.

Reklama

Jak pełnić „apostolat tworzenia kultury trzeźwości w swoim środowisku”?

- Przede wszystkim ukazywaniem piękna trzeźwego życia, które do swej pełni nie potrzebuje alkoholu, ani innych środków psychoaktywnych. Można się radośnie bawić bez alkoholu, można wspaniale biesiadować bez alkoholu i piosenek biesiadnych zachwalających picie. Można i trzeba pięknie przeżywać uroczystości rodzinne, kościelne i inne, zachowując abstynencję – mówi biskup.

Bp Bronakowski zachęca wszystkich do podjęcia decyzji o abstynencji od alkoholu. Nietrzeźwość oddala ludzi od Jezusa i grozi potępieniem.

Reklama

Całe przesłanie biskupa pomocniczego łomżyńskiego znajduje się na kanale Radia Maryja (TUTAJ)

zdj. screen/YT

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości