57-letni mężczyzna został zatrzymany do kontroli chwilę po otrzymaniu przez policjantów zgłoszenia o podejrzeniu prowadzenia pojazdu przez osobę nietrzeźwą. Badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie kierowcy.
Policjanci z zambrowskiej komendy otrzymali zgłoszenie o podejrzeniu prowadzenia pojazdu przez osobę będącą pod wpływem alkoholu. Do zatrzymania wskazanego w zgłoszeniu kierowcy pojazdu marki Aixam doszło w miejscowości Stary Laskowiec w gminie Zambrów.
- Policjanci już w rozmowie z kierowcą wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec powiatu zambrowskiego miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie - informuje KPP Zambrów
Dodatkowo policyjna baza wykazała, że 57-latek nie posiada uprawnień do kierowania.
Z informacji przekazanych przez policję dowiadujemy się, że mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
źródło: KPP Zambrów
zdj. główne: KPP Zambrów