Ogrzewana szatnia z łazienkami i prysznicami, przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, stanęła przy bocznym boisku przy ul. Zjazd. Budowa kosztowała ponad 477 tys. złotych.
Budowa szatni przeciągnęła się o kilka miesięcy- pierwotne założenia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mówiły o oddaniu jej do użytku już w listopadzie ubiegłego roku. Dokończenie inwestycji opóźniło się i w tej chwili, jak informuje Maciej Jankowski z MOSiR-u, dobiegło końca.
Budynek został zaprojektowany na jednoczesny pobyt dwóch zespołów. Może w nim przebywać trzydzieści osób.
- Do dyspozycji zawodników są ogrzewane szatnie, umywalnie i sanitariaty. Dodatkowo znajduje się tam sanitariat dla osób niepełnosprawnych oraz dwa pokoje trenerów i pokój gospodarczy- wymienia Jankowski.
Budowa kompleksu pochłonęła 477.921,04 złotych.
Szatnia ma służyć zespołom, które trenują na pokrytym trawą syntetyczną bocznym boisku o powierzchni ponad siedmiu tysięcy metrów kwadratowych.
- Boisko oświetlone jest przez sześć 18-metrowych masztów. Wzdłuż trzech boków rozmieszczone są piłko-chwyty. Boisko posiada również ławki dla zawodników oraz sędziów, a także parking na 33 samochody osobowe, w tym dwa dla niepełnosprawnych- dodaje Maciej Jankowski.