Reklama

Borys Budka zabiega w Łomży o poparcie. "Jesteśmy jedną wielką drużyną" [VIDEO]

16/01/2020 07:20

- Platforma Obywatelska jest jedynym ugrupowaniem, które w sposób powszechny wybiera swojego przewodniczącego. To coś wyjątkowo cennego, bo to okazja do tego, by rozmawiać, spotykać się z ludźmi - mówił wczoraj w Łomży Borys Budka, polityk PO, który jest jednym z kilku kandydatów na nowego przewodniczącego partii. - Jesteśmy jedną wielką drużyną. Jesteśmy Platformą Obywatelską i bez względu na rozstrzygnięcia 25 stycznia nadal taką dobrą drużyną pozostaniemy.

Wczorajszy briefing zorganizowano z okazji partyjnej kampanii wyborczej, która trwa w szeregach PO. To właśnie 25 stycznia odbędą się wybory nowego szefa partii. Jednym z kandydatów jest Borys Budka, który odwiedził wczoraj Łomżę.

- Cieszę się, że dzisiaj (15.01 - przyp. red.) oprócz Białegostoku mogę spotkać się tutaj, na ziemi łomżyńskiej. W miejscu, gdzie miałem okazję inaugurować kampanię samorządową, w którym mam wielu przyjaciół. Wiem, jak ciężko na co dzień pracują, wiem jakiego wsparcia potrzebują ze strony również nas, polityków, którzy na co dzień pracują w Warszawie - mówił Budka. - Nowa Platforma, Platforma pełna energii właśnie takie wsparcie, wszędzie tam, gdzie jest potrzebne będzie niosła.

Reklama

Budka podkreślił, że dla PO w tym roku najważniejsze są jednak wybory prezydenckie. Niezależnie od tego, kto zostanie szefem partii, PO pozostanie drużyną.

- Jesteśmy jedną wielką drużyną. Jesteśmy Platformą Obywatelską i bez względu na rozstrzygnięcia 25 stycznia nadal taką dobrą drużyną pozostaniemy. Wierzę, że możliwe jest rozstrzygnięcie już 25 stycznia. Wierzę, że wspólnie możemy wygrać te wybory, ale wiem, że wspólnie po 25-tym będziemy pracować dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, dla Platformy Obywatelskiej, bo to jest dla nas najważniejsze.

Reklama

Borys Budka prawdopodobnie nie może liczyć na poparcie całej podlaskiej PO. Wiele osób uprawnionych do oddania głosu popiera Tomasza Siemoniaka, który w ostatnim czasie spotkał się z podlaskimi działaczami partii w Białymstoku. Podobnie jak dzisiaj w Łomży, tam również obecni byli m.in. Cezary Kisiel i Maciej Borysewicz. Sam Budka jest zdania, że w PO najcenniejsze jest to, że każdy ma jeden głos. - Rywalizujemy w takiej dobrej sportowej atmosferze i cieszę się z tego poparcia tutaj, bo to pokazuje, że Platforma jest też różnorodna - mówił kandydat.

W tym tygodniu w regionie gościć ma Joanna Mucha. Zapis konferencji dostępny jest w naszym materiale VIDEO.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości