Reklama

Borysewicz zawiesza członkostwo, Łepkowska-Gołaś czuje się związana wolą wyborców. Kto więc na prezydenta Łomży?

01/02/2024 11:59

W Łomży rozgrywa się polityczna układanka przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi. Przewodniczący Regionu Podlaskiego Platformy Obywatelskiej RP, Krzysztof Truskolaski, w imieniu swojej partii ogłosił zamiar wystawienia kandydata do rywalizacji o fotel prezydenta naszego miasta oraz utworzenie komitetu wyborczego do Rady Miasta. Początkowe spekulacje i decyzje wewnętrzne wskazywały m.in. na dwójkę potencjalnych kandydatów: posłankę Alicję Łepkowską-Gołaś oraz byłego radnego Macieja Borysewicza. Jednakże najnowsze doniesienia rzucają światło na aktualną sytuację polityczną obu postaci.

Maciej Borysewicz, odnosząc się do informacji pojawiających się w mediach, wydał dziś oświadczenie, w którym informuje o zawieszeniu swojego członkostwa w Platformie Obywatelskiej RP oraz wszelkiej działalności politycznej.

"W odpowiedzi na pojawiające się w przestrzeni medialnej sprzeczne bądź nieprawdziwe wiadomości, uprzejmie informuję, że w związku z objęciem przeze mnie funkcji Prezesa Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., zawiesiłem swoje członkostwo w Platformie Obywatelskiej RP oraz wszelką aktywność polityczną. Nie będę kandydował w nadchodzących wyborach na Urząd Prezydenta Miasta Łomża. Prowadzenie kluczowego dla funkcjonowania miasta przedsiębiorstwa wymaga spokoju z dala od politycznego zgiełku". Z poważaniem, Maciej Borysewicz.

Z kolei posłanka Alicja Łepkowska-Gołaś, również wymieniana jako potencjalna kandydatka, podjęła decyzję o pozostaniu na swoim stanowisku w Sejmie. 

- Łomża nie może stracić jedynej posłanki, która wspiera interesy mieszkańców w Warszawie – mówi nam Łepkowska-Gołaś.

Takie rozwinięcia sytuacji stawiają Platformę Obywatelską RP przed koniecznością poszukiwania nowego kandydata na prezydenta Łomży.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości