Reklama

Bp Stefanek odchodzi już teraz

24/05/2011 14:46

Biskup Stanisław Stefanek ma odejść na emeryturę bez przedłużania funkcji- informuje "Rzeczpospolita". "— To zaskakujące. Czyżby nowy nuncjusz abp Celestino Migliore wprowadzał nowe obyczaje? - mówi rozmówca „Rz”."

Biskup łomżyński 75 lat skończył 7.maja. Zgodnie z prawem kanonicznym, to czas, w którym powinien odejść na emeryturę.

Zwyczajowo jednak papież przedłuża posługę biskupa o rok lub dwa lata. Biskup Stefanek złożył jednak rezygnację z kierowania diecezją, a ta, wg dziennika "Rzeczpospolita", została przyjęta.

Nowego biskupa, oprócz nas, w tym roku otrzyma też archidiecezja lubelska, archidiecezja katowicka, archidiecezja częstochowska i diecezja gliwicka.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości