Biskup Stanisław Stefanek ma odejść na emeryturę bez przedłużania funkcji- informuje "Rzeczpospolita". "— To zaskakujące. Czyżby nowy nuncjusz abp Celestino Migliore wprowadzał nowe obyczaje? - mówi rozmówca „Rz”."
Biskup łomżyński 75 lat skończył 7.maja. Zgodnie z prawem kanonicznym, to czas, w którym powinien odejść na emeryturę.
Zwyczajowo jednak papież przedłuża posługę biskupa o rok lub dwa lata. Biskup Stefanek złożył jednak rezygnację z kierowania diecezją, a ta, wg dziennika "Rzeczpospolita", została przyjęta.
Nowego biskupa, oprócz nas, w tym roku otrzyma też archidiecezja lubelska, archidiecezja katowicka, archidiecezja częstochowska i diecezja gliwicka.