Reklama

Brygadier Arkadiusz Obrycki od dziś będzie czuwał nad bezpieczeństwem miasta i powiatu [VIDEO i FOTO]

17/05/2024 17:59

Dziś w Nowogrodzie podczas obchodów powiatowych Dnia Strażaka miała miejsce uroczystość powołania brygadiera Arkadiusza Obryckiego na Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży.

Wydarzenie rozpoczęło się mszą św. w intencji strażaków, która odbyła się o godzinie kościele pw. Najświętszej Marii Panny pod przewodnictwem biskupa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego. Następnie pododdziały strażaków przemaszerowały na miejsce uroczystości przy ulicy Rynek, gdzie o godzinie 12:00 rozpoczął się uroczysty apel.

Kulminacyjnym momentem było wręczenie nominacji brygadierowi Arkadiuszowi Obryckiemu na stanowisko Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. Nominację wręczył Komendant Wojewódzki PSP, starszy brygadier Janusz Kondrat.

- Mam świadomość odpowiedzialności, jaką przyjmuje na siebie, obejmując to stanowisko. To ogromny zaszczyt, ale i obowiązek. Dołożę wszelkich starań, aby powierzone mi zadanie realizować w stopniu zadowalającym, by przynosiły miarodajne korzyści dla bezpieczeństwa mieszkańców miasta i gminy w powiecie łomżyńskim. Będę starał się budować poprawne relacje międzyludzkie, bo to jest fundamentem powodzenia każdego przedsięwzięcia i osiągnięcia zamierzonego celu. Jestem otwarty, aby prowadzić konstruktywny dialog. Począwszy od funkcjonariuszy i pracowników komendy, a skończywszy na podmiotach i instytucjach, dla których bezpieczeństwo mieszkańców jest priorytetem. Postaram się być komendantem, który mądrze i dobrze zarządza. Ufam, że osiągnę to, ponieważ otaczają mnie wyszkoleni i kompetentni pracownicy, których prawem jest być właściwie i dobrze zarządzanym - mówił nowy komendant  Arkadiusz Obrycki.

- Życzę też, aby Pana decyzje były podejmowane w sposób jasny i transparentny, by były trafne i ukierunkowane na pożytek obywateli. Z kolei funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Komendy Miejskiej w Łomży życzę, abyście mogli liczyć zawsze na swojego komendanta w codziennych obowiązkach i służbie - mówił w swoim przemówieniu Komendant Wojewódzki PSP, starszy brygadier Janusz Kondrat.

Kondrat podkreślił również znaczenie pracy strażaków w społeczności: 

- Zawód strażaka jest najbardziej szanowanym i docenianym społecznie. To Wasza zasługa. To dzięki waszemu poświęceniu, zaangażowaniu i waszej postawie efekty waszej pracy są zauważalne i tak bardzo doceniane przez społeczeństwo. To Wy budujecie wizerunek w oczach obywateli, a każdy najmniejszy poszczególny element składa się w jedną harmonijną całość - mówił starszy brygadier Janusz Kondrat.

Podczas uroczystości miały miejsce także awanse na wyższe stopnie oraz wręczenia odznaczeń dla wyróżniających się strażaków. 


 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 17/05/2024 18:07
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości