1,5 tys. złotych odszkodowania za niesłuszne, kilkugodzinne zatrzymanie przyznał Jerzemu Brzezińskiemu Sąd Apelacyjny w Białymstoku- informuje Polskie Radio Białystok. W przypadku jego zastępcy, Marcina S., sprawa została odroczona.
Były prezydent Łomży i jego zastępca zostali zatrzymani w 2009 roku. Prokuratura postawiła im wówczas zarzut przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków podczasbezprzetargowego wynajęcia, a potem sprzedaży jednej z działek przy ul. Poligonowej
Włodarze wystąpili do sądu w wnioskiem o odszkodowanie w wysokości 50 tys. zł dla każdego w nich, w związku z niesłusznym zatrzymaniem. Sąd Okręgowy uznał, że ta kwota jest za duża. Zasądził 2000 zł dla Marcina S., który w areszcie spędził ponad dobę, i 1,5 tys. zł dla Jerzego Brzezińskiego. Prezydenci odwołali się od wyroku.
Dziś Sąd Apelacyjny wydał prawomocny wyrok, w którym utrzymał kwotę 1,5 tys. zł dla Jerzego Brzezińskiego. Sprawa byłego wiceprezydenta Marcina S. została jednak odroczona.