Budowa Galerii Narew ruszy w lipcu. Do 20. czerwca poznamy zaś inwestora, który będzie realizował budowę. Takie terminy padły podczas ubiegłotygodniowego posiedzenia Komisji Gospodarki Komunalnej.
Termin rozpoczęcia budowy Galerii Narew był już przekładany kilkukrotnie. Najpierw miała ruszyć w listopadzie ubiegłego roku, potem rozpoczęcie budowy zostało przesunięte na czerwiec tego roku.
Nowy termin to jednak 10. lipca- właśnie wtedy, zgodnie z informacją przekazaną radnym podczas posiedzenia Komisji Gospodarki Komunalnej, ma ruszyć budowa galerii.
Chociaż pierwsza łopata jeszcze nie została wbita w ziemię, galeria ma już wynajętą ponad połowę powierzchni handlowej. W obiekcie o powierzchni 62 tys. m kw. będzie m.in. Castorama, H&M i Rossman.
Do tej pory jako termin zakończenia inwestycji był podawany ostatni kwartał 2012 roku. Teraz okazało się jednak, że galeria może być gotowa aż w 2013 roku. Jej budowa pochłonie ok. 70 mln euro.