Reklama

Bulwary – ruszyły prace!

01/08/2011 12:33

Udało się! W końcu! – tak zapewne powiedziałoby sporo łomżyniaków. Oficjalnie rozpoczęto prace przy ulicy Żydowskiej. Podwykonawca , wyszkowska firma Wodbud jeszcze dziś wmuruje tablice informacyjne.

- Naszym zadaniem w tej chwili będzie wzmocnienie brzegu rzeki, wypalikowanie i zrobienie nasypu Jesteśmy tu pierwszy dzień, zapoznajemy się z terenem. Na razie musimy ustawić dwie tablice informacyjne – powiedział nam p. Rutkowski z Wodbudu.

Realizowane przez warszawską firmę Warbud prace potrwają do listopada 2012 r. Będzie to pierwszy etap budowy terenów sportowo-rekracyjnych nad Narwią, który m. in. zakłada wykonanie portu rzecznego z przystanią pasażerską dla dwóch dużych jednostek, mariny o wymiarach 40 x 30 metrów przystosowanej do obsługi 20 małych jednostek, hangaru oraz bulwarów rzecznych z dwoma ciągami komunikacyjnymi (ścieżką pieszą i rowerową) długości ok. 0,5 km, biegnącymi po koronie niewielkiego nasypu. Inwestycja przewiduje również budowę dróg dojazdowych do bulwaru i portu (od strony ul. Zjazd z miejscami parkingowymi) i ul. Krzywe Koło. Ponadto wykonany zostanie wodociąg z 4 publicznymi kranami z wodą do picia, oświetlenie terenu, w tym przystani i bulwarów (łącznie ponad 50 słupów oświetleniowych) oraz monitoring.

Reklama

Dokumentację nadnarwiańskich bulwarów opracowali projektanci z Katedry Geoinżynierii Wydziału Inżynierii i Kształtowania Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Nasze bulwary mają być jednym z ważniejszych elementów planowanego już „Szlaku Żeglownego im. Stefana Batorego” - rekonstruowanej trasy wodnej utworzonej przez króla Stefana Batorego, a łączącego Kanał Żerański przez Wisłę, Narew, Biebrzę, Kanał Augustowski do rzeki Niemen (na postawie um.lomza.pl).

Docelowo bulwary mają rozpościerać się między dwoma mostami.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości