Siedziba Miejskiego Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych już nigdy nie będzie przypominała bunkra. Ponura fasada wreszcie zniknęła z mapy naszego miasta.
"Bunkier kultury" zyskuje nowe oblicze dzięki kompleksowemu remontowi, który zakłada m.in. wymianę stolarki okiennej, ocieplenie dachu i budynku oraz całkowitą odmianę elewacji. Efekty pracy możemy oglądać już dziś. Po rozebraniu rusztowań naszym oczom ukazała się nowoczesna szaro-pomarańczowa elewacja budynku przy ul. Wojska Polskiego 3.
Z założenia remont miał sprawić, aby "bunkier" nie straszył, lecz przyciągał mieszkańców Łomży. Trzeba przyznać, że różnica jest ogromna. Remont wykonywany jest m.in. dzięki środkom z ministerialnego programu „Infrastruktura Domów Kultury”.

MDK-DŚT jest instytucją odpowiedzialną za edukację kulturalną poprzez promocję lokalnej kultury i współpracę z lokalnymi twórcami. Chociaż największą popularnością wśród mieszkańców cieszą się organizowane przez "eMDeK" duże imprezy plenerowe, to w murach budynku przy ul. Wojska Polskiego 3 nie brakuje imprez kameralnych oraz zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych.