32-latka i 47-latek stracili na 3 miesiące prawo jazdy, po tym jak przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. To wynik piątkowej kontroli drogowej w powiecie kolneńskim.
W piątek (19 czerwca) policjanci z drogówki w Kolnie zatrzymali do kontroli Forda w gminie Mały Płock. Kierująca autem 32-latka jechała z prędkością 116 km/h w miejscu, gdzie ograniczenie prędkości mówi o maksymalnie 60 km/h. Kobieta straciła prawo jazdy na 3 miesiące, dostała mandat w kwocie 1500 zł, a na jej kontro trafiło 13 punktów karnych.
Kilkanaście minut później, na terenie gminy Turośl pomiar prędkości zarejestrował 47-letniego kierowcę Dodge'a. Mężczyzna poza obszarem zabudowanym, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 60 km/h, jechał z prędkością 114 km/h. Mieszkaniec gminy Mały Płock odmówił przyjęcia mandatu. W związku z tym za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem. 47-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące.
Policjanci przypominają, że 3 marca 2026 roku weszła w życie nowelizacja przepisów, która przewiduje obligatoryjne zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h nie tylko w terenie zabudowanym, ale również na drogach jednojezdniowych dwukierunkowych poza obszarem zabudowanym.