Ochotnicza Straż Pożarna w Konarzycach ma powody do świętowania. W tym roku jednostka obchodzi 100-lecie istnienia. Z tej okazji zarząd OSP zaprasza na uroczystą mszę świętą polową w intencji druhów.
Ochotnicza Straż Pożarna w Konarzycach obchodzi 100-lecie istnienia. Z tej okazji zarząd OSP zaprasza wszystkich mieszkańców Konarzyc do udziału w uroczystej mszy świętej polowej, sprawowanej w intencji druhów OSP Konarzyce. Msza odbędzie się w sobotę (27 czerwca) o godz. 10 za remizą strażacką.
- Niech wspólna modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za sto lat ofiarnej służby, poświęcenia i troski o bezpieczeństwo mieszkańców naszej miejscowości oraz okazją do uczczenia pokoleń Druhów, którzy swoją postawą budowali historię i tradycję naszej jednostki – poinformował zarząd OSP w Konarzycach.
Reklama
O tym, jak bardzo potrzebna jest służba strażaków ochotników z Konarzyc, niech świadczą liczne interwencje, nie tylko te dotyczące pożarów, ale też wypadków drogowych, niebezpiecznych zjawisk pogodowych i innych zdarzeń.