"Razem walczymy o zwycięstwo i zmianę w Polsce" – mówił dziś (11.09) w Łomży Cezary Cieślukowski, kandydat opozycji w wyborach do Senatu z naszego okręgu. Konferencja prasowa z przedstawicielami KO i PSL odbyła się na muszli przy ul. Zjazd.
Cezary Cieślukowski walczy o mandat senatorski w okręgu nr 59 (łomżyńsko-suwalskim). To radny i wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego. W poprzednich latach pełnił funkcję wojewody suwalskiego, członka zarządu województwa podlaskiego i podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia. Działacz Polskiego Stronnictwa Ludowego kandyduje w ramach tzw. „paktu senackiego”.
- Dziękuję bardzo wszystkim partiom opozycji demokratycznej (…), ponieważ wszystkie te partie i wszystkie komitety wyborcze musiały się na moją kandydaturę zgodzić. Jeżeli już tak się stało, to jestem - można powiedzieć - „dłużnikiem” całego środowiska opozycji demokratycznej i staram się wszystkich kandydatów opozycji demokratycznej wspierać – mówił.
Reklama
Kandydat paktu senackiego przypomniał m.in. o swoich związkach z Łomżą i ziemią łomżyńską.
- Łączy nas pewien wspólny projekt, który rozpoczęliśmy z Mieczysławem Bagińskim, a mianowicie ta słynna Via Baltica, która wreszcie – można powiedzieć – jest na finiszu, a która została zainspirowana i zainicjowana takim naszym wspólnym przedsięwzięciem – projektem, który nazwaliśmy Wigry Projekt, a który miał doprowadzić do budowy Via Baltiki – mówił.
Cieślukowski przypomniał dziś, że za czasów jego kadencji w zarządzie województwa udało się przebudować blok operacyjny w łomżyńskim szpitalu czy zapobiec prywatyzacji stacji dializ. Zapewniał również, że stał „w pierwszej linii osób, które były przeciwko temu, żeby ze szpitala wojewódzkiego w Łomży robić szpital covidowy”.
- Organizowaliśmy sesję wówczas i protestowaliśmy zdecydowanie przeciw temu rozwiązaniu (…) Stało się inaczej. Uważam ,że wyrządzono wielką szkodę społeczeństwu ziemi łomżyńskiej – mówił.
Kandydata do Senatu przedstawiała dziś m.in. Alicja Łepkowska-Gołaś, numer dwa na liście Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu.
- Oboje pochodzimy z największych ośrodków, zaraz po Białymstoku, w województwie podlaskim. Jestem przekonana, że jest to gwarantem współpracy i mostu łączącego Łomżę i Suwałki. Mamy podobne problemy, mamy podobne sprawy do rozwiązania. Jestem przekonana, że po wygranych wyborach właśnie to zaowocuje szerszą współpracą – mówiła Alicja Łepkowska-Gołaś.
Reklama
Okręg wyborczy nr 59 (Senat)obejmuje miasta Łomża i Suwałki oraz powiaty: augustowski, kolneński, moniecki, suwalski, grajewski, łomżyński, sejneński i zambrowski. Mieszkańcy tej części województwa podlaskiego w październiku wskażą jednego z trzech kandydatów: Cezarego Cieślukowskiego (PSL), Adama Kiełczewskiego (Konfederacja) lub Marka Komorowskiego (PiS).
Więcej w materiale VIDEO