Po kilku tygodniach ciszy powraca nierozwiązany problem w Łomżyńskim Klubie Sportowym. Na redakcyjną skrzynkę otrzymaliśmy oświadczenie zawodników ŁKS-u, którzy informują w nim o chęci podjęcia się przez nieokreślone na razie bliżej osoby dalszego poprowadzenia klubu. Zawodnicy wzywają zarząd do jak najszybszego zwołania walnego zgromadzenia, które wybierze nowy zarząd. Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia.
To co się dzieje w NASZYM klubie (a w zasadzie brak jakichkolwiek dzialań) zmusił nas do pewnych kroków. Chcemy powiedzieć, że są ludzie chętni do prowadzenia klubu, ten zarząd musi odejść, bo już jest kres ich działania. W okresie 3 tygodni zebraliśmy 57 deklaracji członkowskich.
Piłkarze stoją murem za sztabem, który został zniszczony na skutek gry nieuprawnionych graczy i walkoweru, którego nie ma! (stan na 19.12 - a mecz z Mrągowią 30.11)!! Stan finansowo-organizacyjny klubu jest opłakany. Nikt z tego zarządu nie mówi na ten temat. Każdy robi dobrą minę do złej gry. Ale my nie możemy siedzieć z założonymi rękami. Chcemy ratować klub, który większość z nas wychował. Zarząd udaje, że problemu nie ma. A jest. I to bardzo poważny.
Chcemy, aby jak najszybciej zostało zwołane walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Czas na zmiany, które muszą nastąpić do 9.01.2014. Wtedy mamy zacząć przygotowania. Jeśli nic się nie zmieni zawodnicy nie wznowią treningów. Chcemy podkreślić, że swoja najbliższą sportową przyszłość wiążemy z grą w ŁKS-ie. Nasze działania mają na celu tylko i wyłącznie dobro NASZEGO klubu.
Zawodnicy ŁKS 1926 Łomża