Kilkudniową pielgrzymkę na uroczystość beatyfikacji Jana Pawła II organizuje łomżyński PKS. Wyjazd odbędzie się 28 kwietnia.
Kulminacyjnym punktem pielgrzymki będzie msza beatyfikacyjna 1 maja. Po uroczystościach będzie można zwiedzić największe zabytki Rzymu: Koloseum, Panteon i słynne bazyliki. Jeśli będzie taka możliwość, pielgrzymi odwiedzą też grób Jana Pawła II.
W planie podróży jest też odwiedzenie Asyżu, gdzie będzie można zobaczyć Bazylikę Matki Bożej Anielskiej i Bazylikę św. Franciszka i Klary. Powrót zaplanowany został na 3 maja.
Zapisy na pielgrzymkę do Rzymu przyjmowane są w Biurze Turystycznym przy Al. Legionów w Łomży. Za cały wyjazd trzeba zapłacić 1499 złotych. Cana obejmuje przejazdy, zakwaterowania, śniadania i obiadokolacje.