Reklama

Chciał kupić łódź, stracił pieniądze. Mieszkaniec naszego powiatu oszukany w sieci

28/02/2023 09:53

1000 złotych stracił mieszkaniec powiatu łomżyńskiego, który postanowił kupić łódź z ogłoszenia. O oszustwie powiadomił łomżyńskich policjantów.

- Mężczyzna chciał kupić łódź wędkarską. W internecie znalazł interesujące go ogłoszenie, w akrakcyjnej cenie i wpłacił na konto rzekomego sprzedającego zaliczkę. Od tego momentu uiszczenia przedpłaty "ogłoszeniodawca" przestał odpowiadać na telefony 56-latka. Wtedy mężczyzna zrozumiał, że miał do czynienia z oszustem. Pokrzywdzony w efekcie stracił 1000 złotych - informuje oficer prasowy KMP w Łomży.

Łomżyńscy policjanci ostrzegają przed oszustami wykorzystującymi internetowe portale sprzedażowe i przypominają:

Reklama
  • kupując w sieci kierujmy się ograniczonym zaufaniem do sprzedającego,
  • zachowujmy całą korespondencję ze sprzedawcą,
  • sprawdzajmy czy sklep, bądź osoba prywatna podaje swój adres i numer telefonu,
  • przy płaceniu kartą kredytową zwracajmy uwagę, czy połączenie internetowe jest bezpieczne i czy przesyłane przez nas dane nie zostaną wykorzystane przez osoby nieuprawnione,
  • pamiętajmy, że mamy możliwość uzgodnienia sposobu płatności za wybrany przedmiot, jeśli tylko pojawiły się wątpliwości co do wiarygodności sprzedającego warto umówić się na "odbiór osobisty" lub wybrać opcje płatności, nawet o parę złotych droższą, ale bezpieczniejszą "za pobraniem", jeżeli nie ma takiej opcji u sprzedającego niech wzbudzi to naszą czujność,
  • nie dajmy się nabrać na „super promocje” – bardzo często niska cena jest tylko „haczykiem” na który oszuści „łowią” swoje ofiary.

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości