Drużyna chłopców z "Mechaniaka" pod kierunkiem Roberta Karwowskiego, najpierw zdobyła tytuł mistrzów woj podlaskiego, a następnie 12 czerwca w Koszalinie zajęła trzecie miejsce w kraju w zawodach "Sprawni jak żołnierze".
- Skoro w Białymstoku powiedzieliśmy „A", to nieśmiało marzyliśmy, aby w Koszalinie powiedzieć „B". Chłopaki postarali się i nad morzem wykrzyczeliśmy „B" jak BRĄZOWY medal Mistrzostw Polski - cieszą się z sukcesu w "Mechaniaku".
A sukces jest wielki, bo reprezentacja Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących w Łomży zajęła trzecie miejsce w Finale Krajowym zawodów sportowo-obronnych „Sprawni jak Żołnierze – Koszalin 2015".
Dokonała tego drużyna w składzie: Kamil "Nitek" Nitkiewicz – 3E, Jakub "Rydwan" Wagner – 3M, Tomasz "Melon" Lubiecki – 2J
Nad wszystkim czuwał Robert "Mentor" Karwowski.