Po 5-dniowej przewie łomżyński MPEC wznowił dostawę ciepłej wody mieszkańcom Łomży. W piątek 28 sierpnia w godzinach wieczornych został zakończony I etap remontu kanału zbiorczego spalin i czopucha. Umożliwiło to rozpoczęcie procedury uruchamiania ciepłowni i wznowienia dostaw ciepłej wody.
- O godz. 22.30 kocioł K-5 rozpoczął pracę. W systemie ciepłowniczym MPEC znajduje się ok. 6 tys. metrów sześciennych (ok 200 cystern) nośnika ciepła (wody). Z uwagi na wychłodzenie nośnika ciepła i kotła K-5, dochodzenie do standardowych parametrów pracy systemu ciepłowniczego jest długotrwałe. Ok. godz. 9 w sobotę 29 sierpnia woda w kranach powinna być letnia i jej temperatura może oscylować ok. 30 stopni Celsjusza. Właściwe parametry ciepłej wody powinny zostać osiągnięte w godzinach południowych- informuje zastępca prezesa MPEC Ryszard Fiedorowicz.
Tym sposobem prace modernizacyjne zakończyły się wcześniej niż pierwotnie planowano.
- Przepraszamy użytkowników ciepła sieciowego w Łomży za utrudnienia i niedogodności jakie wystąpiły w okresie przerwy w dostawie ciepłej wody- przekazuje Fiedorowicz.