Stowarzyszenie "Biegamy dla Zdrowia" poinformowało, że nie jest w stanie zorganizować półmaratonu w 2019 roku. - Uważamy, że tak naprawdę taką imprezę powinno organizować Miasto w oparciu o funkcjonujący MOSiR - czytamy w liście otwartym do prezydenta Łomży, przesłanym na naszą redakcyjną skrzynkę.
Dotychczasowy organizator "Łomżyńskiego Półmaratonu" czyli Stowarzyszenie "Biegamy dla Zdrowia" nie jest w stanie zorganizować kolejnego biegu w następnym roku. Organizatorzy zwracają się z prośbą do prezydenta Mariusza Chrzanowskiego aby XI Łomżyński Półmaraton zorganizowało Miasto Łomża.
Poniżej zamieszczamy treść listu przesłanego na adres naszej redakcji:
Łomża dn. 30.11.2018r.
Pan Mariusz Chrzanowski
Prezydent Miasta Łomża
List otwarty w sprawie „Łomżyńskiego Półmaratonu”
Panie Prezydencie,
Niniejszym listem pragniemy przekazać wszystkim mieszkańcom Łomży informację, iż My Stowarzyszenie „Biegamy dla Zdrowia” dotychczasowy organizator „Łomżyńskiego Półmaratonu” pomimo najszczerszych chęci nie jesteśmy w stanie w roku 2019 zorganizować kolejnego biegu.
Przez ostatnie lata robiliśmy wszystko by impreza, która miała być wizytówką naszego stowarzyszenia, a jednocześnie największą PROMOCJĄ Łomży w biegach ulicznych dla każdego rozwijała się pomimo braku zainteresowania ze strony jakichkolwiek sponsorów.Chcemy podkreślić, iż co roku otrzymywaliśmy wsparcie finansowe w wysokości 10.000zł od miasta Łomży za co bardzo dziękujemy, jednak dla porównania możemy podać przykład Białegostoku gdzie dofinansowanie na taki sam półmaraton co roku jest w wysokości 120.000zł, co oczywiście powoduje znacznie większe możliwości promocji takiego wydarzenia. Mając na uwadze dobro jak i ciągłość Łomżyńskiego Półmaratonu uważamy, że tak naprawdę taką imprezę powinno organizować Miasto w oparciu o funkcjonujący MOSiR, a naszą rolą powinno być wsparcie wynikające z wiedzy i doświadczeniem co mogłoby wyjść tylko na plus dla tej imprezy i wszystkich uczestników, dlatego zwracamy się z prośbą o organizacje kolejnego „IX Łomżyńskiego Półmaratonu” w 2019 roku przez Miasto Łomża.
Z poważaniem Prezes Stowarzyszenia „Biegamy dla Zdrowia”