Miała być biogazownia, maszt telefonii komórkowej lub teren przeznaczony pod specjalną strefę ekonomiczną. Co na działce przy ul. Poligonowej 30d miałoby stanąć teraz? Prezydent przekazał właśnie sporną działkę do sprzedaży. Ma na niej powstać "zabudowa przemysłowa".
Pomysłów na zagospodarowanie działki przy ulicy Poligonowej 30d, o powierzchni 1,7 ha, było już wiele.
Poprzednie władze Łomży zabiegały, by radni wyrazili decyzję na postawienie tam biogazowni rolniczej. Ostatecznie pomysł ten, po sprzeciwach mieszkańców tamtej części miasta, radni odrzucili w 2010 roku.
Rok wcześniej, w 2009 roku, radni zajmowali się też pomysłem oddania działki w użytkowanie wieczyste jednej z firm telefonicznych, która miałaby postawić tam swój maszt telefonii komórkowej.
Działka hipotetycznie mogła być też włączona pod tereny Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która w Łomży miała utworzyć podstrefę.
Ostatecznie żadna z inicjatyw nie doszła do skutku.
Działka przy ul. Poligonowej 30 nadal jest w posiadaniu miasta, i zgodnie z decyzją Rady Miasta została wystawiona na sprzedaż.
Teren o powierzchni ponad 1,7 ha, oszacowany na 1.226.171 zł, miałby być oddany w użytkowanie wieczyste. Nabywca, wyłoniony w przetargu, będzie musiał jednorazowo wpłacić 25 proc. ceny, za jaką działkę wylicytuje. Roczna opłata to 3 proc. wartości z licytacji.
Działka jest przeznaczona pod "zabudowę przemysłową". Inwestorzy zainteresowani tym terenem miasta prawdopodobnie już są.