W dniach 14-16 maja br. rozegrany zostanie w Łomży Ćwierćfinał Mistrzostw Polski w Koszykówce Dziewcząt w kategorii młodziczka. Rozgrywek koszykarskich tak wysokiej rangi jeszcze w Łomży nie było.
W rozgrywkach wezmą udział najlepsze zespoły z Polski, które zwyciężyły w swoich strefach – wśród nich dziewczęta z UKS 4 Łomza.
Awans do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski w Koszykówce Dziewcząt zawodniczki z Łomży zapewniły sobie wygrywając strefę podlasko-mazowiecką. Rozegrały 16 spotkań, wszystkie kończąc zwycięstwem. - Pasja, zaangażowanie, pracowitość, determinacja zawodniczek i trenerów sprawiły, że udało się zajść tak daleko" – komentują trenerzy mistrzowskiej drużyny Marcin Piotrowski i Daniel Chojnowski.
Już 5 maja 2021 roku dowiemy się z kim zmierzy się reprezentująca UKS 4 Łomża drużyna. Tego dnia bowiem odbędzie się losowanie organizowane przez PZKosz, podczas którego wyłonione zostaną zespoły rozgrywające finał w Łomży.
Organizatorem turnieju jest Polski Związek Koszykówki. Patronat honorowy nad turniejem objął Prezydent Miasta Łomży Mariusz Chrzanowski.
Źródło: UM Lomza/mylomza